kolmapäev, 16. jaanuar 2008

Prillid silmas

12/19. detsember

Jõuluks nägijaks! Kulutustevaba jõulu! Enam pole lihtsalt mitte midagi kulutada…

Et kuidas on? Luis Buñueli ja Salvador Dalí Andaluusia koera avastseeni soft-versioon. Kaks korda, nädalase vahega. Kui hambaarsti juures ripub pidevalt tolmuimeja suunurgas, siis siin tegeletakse vastupidise protsessiga: pidev juga katab silma. Mööda valgustatud kohti käies tõmbuvad inimesed kahte lehte, sest plaaster on silmal ja päikeseprillid peas. Esimesel õhtul tekib kerge segadus, kumba silma näpud torgata ja kumb lääts ööseks silmast välja käib. Kolme päeva pärast on halo praktiliselt kadunud.

Teine silm ei ole jubedam kui esimene, siiamaani väitsid KÕIK vastupidist. Hoopis huvitavam on. Näed isegi skalpelli silma eest läbi vilksatamas. Keskendumisega on ka vähem muret – enne esimest oppi ei suutnud kahel päeval mitte midagi asjalikku teha, enne teist oppi käisin kaks päeva isegi tööl.

Ikka üllatun, kui selge pilt kohe hommikul silmi avades on. Ja ikka üllatun, kui õhtul ei pea kaaluma, kas jääda kohe teleka ees tukkuma ning ärgata liivapaberkuivade silmadega või võtta läätsed eest ning magada prillid kõveraks.

Kotkas on maandunud.
Stabiilselt üllatunud kotkas.

Kommentaare ei ole: